Ar pažangi architektūros paveldo apsauga – misija (ne)įmanoma?

kult-paveldokomisjos-konferencija

Lietuvos Respublikos valstybinė kultūros paveldo komisija reaguoja į pastarųjų dienų aktualijas – lapkričio 22-23 dienomis organizuoja konferencija klausia, ar „Pažangi architektūros paveldo apsauga – misija (ne)įmanoma?“

Valstybinė kultūros paveldo komisija kviečia į lapkričio priešpaskutinę savaitę Vilniaus paveikslų galerijoje vyksiančią mokslinę konferenciją apie paveldosaugos ir paveldonaudos prieštaras bei galimus problemos sprendimo būdus.

Kodėl teisinė sistema ne visuomet garantuoja realią autentiško kultūros paveldo apsaugą? Ar teisės aktuose atrastas balansas tarp statiško ir lankstaus požiūrio saugant kultūros vertybes?

Pastaraisiais metais Lietuvoje pastebimai plečiasi biurokratinė paveldosaugos sistema. Pastebimai daugėja į Kultūros vertybių registrą įrašomų objektų ir priimamų teisinių dokumentų. Reikalingų sprendimų priėmas tampa vis sudėtingesnis, o pasekmės – sparčiai didėjantis nykstančių architektūros objektų skaičius.

Konferencijos tikslas – pradėti kryptingai judėti susidariusių prieštarų sprendimo link. Tikimasi, kad konferencijos metu pateikti siūlymai padės sukurti labiau efektyvią kultūros paveldo apsaugos strategiją.

Daugiau informacijos rasite čia.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos infor.