Naujienos

Vieno Virtualaus architektūros muziejaus objekto gali likti tik prisiminimai

Tokią mintį perša apie Virtualaus architektūros muziejaus objektą – buvusį Kelių policijos pastato, stovinčio  Giraitės g. 3, Vilniuje – šiuolaikinę mūsų šalies architektūrą reprezentuojančiame tinklalapyje Interaktyviame Lietuvos architektūros žemėlapyje (archmap.lt)paskelbtame straipsnyje „Kelių policijos pastato viražai“ . Progmozuojama, kad greitu laiku jo neliks. 

VAM-3(L-III)-S(02-01).jpg
Kelių policijos pastato aksonometrija (Giraitės g. 3, Vilnius). Autoriai – architektai K. Pempė ir G. Ramunis.

„LIDL atstovų ir jų rėmėjų populiarinta mintis, kad šis konkursas padės nustatyti Kelių policijos pastato vertingąsias savybes, tebuvo tuščia deklaracija visuomenei nuraminti. Paties konkurso sąlygose pabrėžiama, kad „Konkurso dalyviams leidžiama vadovautis prielaida, kad Pastatas gali, bet neprivalo būti išsaugotas, tačiau konkurso dalyvius kviečiame pateikti pasiūlymus dėl postmodernizmo architektūrinės srovės Pastato elementų integravimo ar atkartojimo Biurų parko architektūroje.“ Tai, kad pastatas pasmerktas griovimui, paaiškėja perskaičius tikslus (Tikslą ir Konkurso tikslą): svarbiausia – „maksimalų ir geriausiai atspindintį Užsakovo poreikius teritorijos plėtojimo variantą,“ – rašome straipsnyje.

Šis opią problemą – (post)modernistinės Lietuvos architektūros palikimo priežiūrą ir demokratijos bei kokybės regimybę sukuriančius, tačiau į užsakovų  lūkesčius orientuotus konkursus analizuojantis straipsnis pasirodė Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ inicijuoto projekto „Interaktyvus Lietuvos architektūros žemėlapis-4“ tiklalapyje. Jo straipsnių skiltį šiais metais kuravo VDU Menotyros katedros vedėja, doc. dr. Jūratė Tutlytė, siekusi, kad 2016 metais straipsnių autoriai gilintųsi į šalies architektūros aktualijas.

Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos ministerija ir Lietuvos architektų sąjunga.

 

KIP „Architektūros centras“ infor.