Naujienos

Paskaita „Kauno tarpukario architektūrai jau suteiktas Europos paveldo ženklas, o kada UNESCO?“

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija kartu su ARCHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS kviečia į edukacinę paskaitą, skirtą Kauno tarpukario architektūrai ir jos reikšmei Europos kontekste. Paskaita vyks 2015 m. gegužės 26 d. [antradienis], 17:30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje.

Paskaitos metu dr. Vaidas Petrulis [architektūros istorikas, KTU Architektūros ir statybos institutas] pristatys Europos Sąjungos tarpvyriausybinės iniciatyvos – Europos paveldo ženklo – idėją ir svarbą mūsų regionui. Taip pat aptars Kauno tarpukario architektūros specifiką, lėmusią europinį įvertinimą ir galimai atversiančią kelią tapti UNESCO Pasaulio paveldu. Kauno miesto savivaldybės specialistai pasidalins komentaru apie tai, kas lėmė ir kaip buvo pasiektas vietos politinis sprendimas, palankus Kauno miesto paveldo išsaugojimui ir akualizavimui.

Europos paveldo ženklas 2015 m. kovo mėn. taip pat suteiktas tokiems išlikiems objektams kaip Atėnų senamiestis (Graikija), Kliuni vienuolynas (Prancūzija), istorinė Gdansko laivų statykla (Lenkija) ir dar keli.
Filmukas apie Kauno tarpukario architektūrą: video.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos infor.